mei 2007

Fonero.be

Door Jan Ottenbourg op 20-05-2007

Fonero logoHet Spaanse WiFi-bedrijf FON lanceert, samen met de Belgische ISP Scarlet, een nieuwe ADSL breedband dienst onder de naam Fonero.be.
Fonero.be klanten krijgen een gratis FON WiFi Router ('La Fonera') waarmee je draadloos kan surfen en gamen. Door lid te worden van de FON-gemeenschap krijg je dankzij het "openstellen" van je FON-router ook gratis toegang tot de meer dan 150.000 FONspots wereldwijd.
De FON-router beschermt je internetverbinding met twee beveiligde WiFi-signalen:
- Een beveiligd persoonlijk kanaal voor jou alleen.
- Een tweede signaal die om een paswoord vraagt voor alle geregistreerde FON-gebruikers
Prijzen bedragen 25,00EUR activeringskost en 29.95EUR/maand (lanceringsaanbod) voor 6Mbps downloadsnelheid en 30GB download per maand (zie technische fiche).

Nieuwe versie Google Analytics

Door Jan Ottenbourg op 16-05-2007

Begin mei lanceerde Google de nieuwe versie van haar Google Analytics.
De configuratie en aanmaak van tellers en gebruikers is niet veranderd. Ook aan het algoritme van de statistieken zelf is natuurlijk niets gewijzigd.
Wat is er dan wel vernieuwd?

  • Compleet nieuw rapportering interface (met Flash)
  • Nieuwe selectiemanier van data en dataperiodes
  • Gepersonaliseerd dashboards
  • Email rapporrtering
  • Sticky URLs (waardoor je de Back-knop kan gebruiken)
  • Export naar PDF van rapporten met vectoriële grafieken

Meer professionele uitleg over de 5 belangrijkste aanpassingen aan versie 2 van Google Analytics vind je bij Avinash Kaushik.

Suikerrock Intranet

Door Jan Ottenbourg op 10-05-2007

Voor het beheer van de vele medewerkers (en op termijn ook sponsors, perscontacten, edm.) deed Suikerrock een beroep op Prosite voor het maken van een intranet.
Medewerkers kunnen zichzelf hier inschrijven. Bestuursleden en vaste medewerkers kunnen vervolgens inloggen op het intranet en alle medewerkers beheren (contactgegevens, organisatie werkgroepen, functies, toegang tot het festival, edm.)
URL: www.suikerrock.be/intranet/

Vereisten voor succesvolle eCommerce-site

Door Jan Ottenbourg op 7-05-2007

SEOmoz.org publiceerde vandaag 17 interessante en nuttige tips voor een succesvolle eCommerce site.
Een greep uit het artikel:

  • Goede navigatie die duidelijk zegt 'waar ik ben' in de winkel.
  • Uitgebreide, steeds-bij-de-hand-zijnde, zoek- en sorteerfuncties om de resultaten te verfijnen
  • Detaileer zoveel mogelijk alle producten (foto's, afmetingen, maten, edm), en vermeld ook beschikbaarheid en leveringstermijn
  • Communiceer duidelijk met klant per email (bevestiging van bestelling, gekozen opties, leveringsmethode en -kosten, termijnen, wie voor de levering instaat, edm.)

Observatorium van de Rechten op het Internet

Door Jan Ottenbourg op 7-05-2007

De website van het Observatorium van de Rechten op het Internet, een initiatief van de Federale overheid, biedt uitgebreide juridische informatie (o.m. integrale wetteksten) aan over onder meer de volgende onderwerpen: intellectuele eigendom, overheid en e-government, elektronische handel, illegale en schadelijke inhoud, privacy en andere fundamentele vrijheden en computercriminaliteit.
(Bron: Feweb)

iGoogle

Door Jan Ottenbourg op 2-05-2007

De nieuwe persoonlijke homepage van Google heet voortaan iGoogle (zie Official Google Blog). Deze persoonlijke pagina kan je naar eigen inzichten en wensen aanpassen. Meer dan 25.000 gadgets en thema's zijn hiervoor beschikbaar, of kunnen zelf aangemaakt worden via de Google Gadget Maker.
iGoogle
De naam iGoogle zegt dan weer iets over de goede relatie tussen Google en Apple. Eric Schmidt, de CEO van Google, zit namelijk sinds vorige zomer in de raad van bestuur van Apple. En beide bedrijven kunnen het blijkbaar prima met elkaar vinden.